Nasza Misja

XtraPlan tworzy sieć kontaktów

Nasza Misja

Małe firmy stanowią kręgosłup biznesowy w naszym kraju, a niestety walczą o przetrwanie. Naszą misją jest umożliwienie dobrze prosperującym małym i średnim firmom dostępu do rozwiązań i posiadania możliwości, których potrzebują, aby zahamować tendencję spadkową, której obecnie doświadczają.

Historia

Dawno, dawno temu ludzie wierzyli, że jeśli są ambitni i pracowici ich sukces jest na wyciągniecie ręki.

Współczesna rzeczywistość jest taka, że mały lokalny biznes został pochłonięty przez korporacyjnych gigantów. Ten proces spowodował, że tylko ułamek firm ma szanse na wieloletnią działalność np. Dozycia nastepnych 10 lat. Przyczyny tego są liczne i złożone, ale najczęściej niepowodzenie biznesu MŚP jest wynikiem niewystarczających zasobów finansowych w porównaniu z jego rywalami korporacyjnymi.

Jednym z kluczowych czynników przyczyniającym się do tej nierówności są koszty utrzymania klientów. Sklepy należące do sieci detalicznych mają dostęp do kompleksowych baz danych klientów i firmowej, im dedykowanej zaawansowanej infrastruktury technologicznej, wykorzystującej e-handel do utrzymania spójnych linii komunikacji ze swoimi klientami.

Małe firmy w tym względzie stoją na zdecydowanie niekorzystnej pozycji, ponieważ koszty i utrzymanie tych technologii są zaporowe. Nie ma panaceum na wiele problemów, z którymi boryka się drobny biznes, ale istnieją wykonalne i natychmiastowe środki zaradcze, które znacznie poprawią ich zdolność nie tylko do przetrwania, ale także do dalszego funkcjonowania i rozwoju na rynku.

Zakończenie

Według statystyk opublikowanych przez Small Business Association (SBA) [Stowarzyszenie Małego Biznesu], 51% firm istnieje przez co najmniej pięć lat a tylko 5% firm dożywa 10 lat istnienia.

Charakterystyka sektora MŚP w Polsce?

•Firmy sektora MŚP stanawią 99.7 % wszystkich firm w Polsce

• Zatrudniają połowę wszystkich zatrudnionych w sektorze prywatnym

• Stanowią 45% wynagrodzeń placonych w Polsce

• Ten sektor wygenerował 60-80% nowych miejsc pracy w ostatnich 10 latach

• 54% to firmy rrowadzone w domu
Zadzwoń do nas dziś, a jeden z naszych konsultantów biznesowych będzie w stanie pomóc ci przenieść twoją firmę na następny poziom!
loading